top of page

Чергове засідання робочої групи з питань реалізації інвестиційного проєкту ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат»

10 лютого 2021 р.

Image-empty-state.png

11 лютого в Запоріжжі відбулося чергове засідання робочої групи з питань реалізації інвестиційного проєкту ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат»...

11 лютого в Запоріжжі відбулося чергове засідання робочої групи з питань реалізації інвестиційного проєкту ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат». Сторони обговорили компромісні рішення, яких вдалося досягти після зустрічі представників комбінату та громадськості із головою Павлівської сільської ради Анатолієм Клименко та представниками Вільнянської ОТГ, що відбулася напередодні.

Компроміси стосуються ряду досліджень, які готові провести за власні кошти підприємство з метою уникнення маніпуляцій, зняття соціальної напруги та доведення до відома громади об’єктивної інформації щодо радіаційного стану навколо місця видобутку каоліну. А саме:

- проведення гідрогеологічних досліджень для визначення глибини залягання водоносних горизонтів та прогнозу водоприливу;
- проведення радіологічного аналізу проб зразків порід;
- проведення радіологічного аналізу підземних вод.

Усі відібрані зразки будуть направлені для дослідження до інституту громадського здоров'я ім. О.М.Марзєєва.

Експертка з гідрогеології Наталя Барінова висказалася щодо необґрунтованості доводів з приводу наявності радіаційної загрози на місці видобутку. В свою чергу представники ГО «Вольтерра» спростували свої попередні твердження про наявність на родовищі каолінів покладів урану. А також наголосили на тому, що про наявність урану вони публічно ніколи не заявляли.

Окрім цього, учасники робочої групи говорили про узгодження строків запланованих досліджень незалежними експертами. Наразі продовжується пошук відповідних інституцій. А також аби почати буріння потрібні сприятливі погодні умови.

Звертаємо вашу увагу, що документи робочої групи з розгляду питань реалізації інвестиційного проекту ТОВ "Біляївський збагачувальний комбінат" ви можете переглянути особисто на сайті Запорізької обласної державної адміністрації.
Робоча група продовжить працювати.

bottom of page